Prezentowanie siebie na rynku pracy

Autoprezentacja na rynku pracy nie jest tematem powszechnie opisywanym. Owszem, możemy znaleźć wiele opracowań, dotyczących tego, jak napisać CV, czy przejść przez rozmowę kwalifikacyjną, ale w moim odczuciu są one tylko małym fragmentem większej układanki.

Do życia zawodowego i kariery trzeba podchodzić bardziej strategicznie!

Najpierw zadaj sobie kilka pytań

Czy poszukując wymarzonej pracy zastanawiasz się nad swoim celem od A do Z? Czy poszukujesz tylko określonych ofert w konkretnych firmach, czy może wysyłasz CV „jak leci”? Czy rozmowa kwalifikacyjna to dla Ciebie okazja do poznania organizacji i pokazania siebie z jak najlepszej strony, czy to raczej przeciąganie liny z rekruterem? Jak podchodzisz do tematu negocjacji zatrudnieniowych, wdrożenia do pracy, a także późniejszego „układania” relacji w miejscu pracy? Czy za Twoimi działaniami stoi plan?

 

To tylko kilka pytań, tych kluczowych jest pewnie więcej. Każde z nich warte jest przemyślenia i rozważenia. Jeśli szukasz wymarzonej, satysfakcjonującej pracy, musisz podejść do tego procesu inaczej aniżeli przy szukaniu jakiejkolwiek pracy. Jakąkolwiek pracę, przy dzisiejszym rynku zatrudnienia, znajdziesz w kilka dni.

Za to znalezienie pracy spełniającej konkretne wymagania, dostosowanej pod Twój profil zainteresowań zawodowych, jest już większym wyzwaniem.

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia

By ułatwić Ci mierzenie się z nimi, opracowuję mini kurs dotyczący autoprezentacji na rynku pracy. Dowiesz się z niego m.in.: jak poszukiwać pracy i wybierać wartościowe oferty, jak przygotować skuteczne CV oraz jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, a także jak mówić o pieniądzach podczas poszukiwania pracy (ale także w trakcie zatrudnienia u obecnego pracodawcy).  Dla osób potrzebujących kompleksowego przygotowania przewiduję również różnorodne pakiety np. zawierające w sobie symulację rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeśli interesuje Cię ten temat, zapisz się na listę by otrzymać informację o przedsprzedaży i atrakcyjnych ofertach.