Większość moich znajomych i osób, z którymi współpracowałam szczerze
nie cierpi działów HR, jako instytucji firmowej.

Dlaczego tak się dzieje? W bardzo dużym stopniu to zasługa niewiedzy na temat tego, czym tak naprawdę HR-owcy się zajmują i „po co właściwie są”, a konkretniej „za co się im płaci”. Inne powody to złe doświadczenia związane z procesem rekrutacji – to w końcu najczęstsze skojarzenie z HR-em (skądinąd słuszne) i ogólne poczucie bycia niesprawiedliwie potraktowanym.

Oczywiście można przyłączyć się do grona niezadowolonych osób i narzekać na te babki (najczęściej mamy tu jednak do czynienia z kobietami) z HR-u.

Można też zrobić coś innego, a więc poznać, a nawet zacząć wykorzystywać wiedzę i techniki HR-owe w celu poprawienia swojej satysfakcji zawodowej.

Po to jest właśnie Do&Grow, tu:

dowiesz się, jak opracować i wdrożyć przemyślany plan kariery;
nauczysz się tworzyć skuteczne CV i profile zawodowe w mediach społecznościowych;
zrozumiesz, jakim prawami rządzi się proces rekrutacji i jak go efektywnie przejść;
poznasz specyfikę działań HR-owych.

To wszystko sprawi, że szybciej i łatwiej osiągniesz swoje cele zawodowe, a także (mam nadzieję!) zaprzyjaźnisz się ze swoim działem HR, podchodząc do niego w sposób bardziej otwarty i świadomy.

Zapoznaj się z zakładkami z serii "Poradnik Kariery" i zrób pierwszy krok ku osiągnięciu prawdziwej satysfakcji zawodowej. Twoja szansa zaczyna się teraz!

Jestem doradcą HR, psychologiem, trenerem. Od lat działam w branży HR. Od początku 2017 roku tworzę Do&Grow i inspiruję rozwojem. Moją misją jest wspieranie ludzi w wyznaczaniu i realizowaniu celów zawodowych, które doprowadzą ich do posiadania satysfakcjonującej pracy. Działam w obszarze planowania świadomej ścieżki kariery, poszukiwania pracy oraz renegocjacji warunków u dotychczasowego pracodawcy.
Wierzę, że każde działanie rozwija, a rozwój jest kluczem do sukcesu w życiu. Dlatego też codziennie rozwijam poprzez HR.
Więcej o mnie