Zrób plan

Wiesz, że ludzie, którzy tworzą plany osiągają więcej? I to niezależnie od dziedziny podejmowanej aktywności. Oczywiście poza planem trzeba zainwestować także swoich czas i zasoby w jego realizację, niemniej mając taki drogowskaz łatwiej stawiać kolejne kroki.

No i właśnie… czy Ty masz już swój plan kariery? Czy podchodzisz świadomie do swojego życia zawodowego i zmierzasz w kierunku osiągnięcia swoich celów i marzeń z nim związanych? Czy Twoja praca jest satysfakcjonująca lub czy wiesz, co musisz zrobić by taką się stała? Nie są to proste pytania, ale ja wręcz celowo, nie będę Ci ułatwiać. Cenimy to, co mamy dzięki wytężonej pracy! Niech motywuje Cię ta myśl.

Nie wiesz, od czego zacząć swoje szkicowanie planu? Zrób sobie krótki audyt stanu początkowego oraz spójrz do przodu, na wizję swojej mety. Stworzony specjalnie na tą okazję audyt możesz pobrać TUTAJ.

Skąd mam wiedzieć, że to nie kwestia przypadku?

Zastanawiasz się gdzie znajdziesz pewność, że Twój plan nie jest kwestią przypadku? To przekonanie, musi pochodzić z Ciebie. Ty wiesz najlepiej, czy zaprojektowane przez Ciebie działania i kroki, prowadzą Cię do obranego celu.

Nawet ja, tworząc swój audyt wiedziałam, że to nie przypadkowy zbiór pytań. Opracowałam go na podstawie kwestionariusza, który stworzyłam kilka lat temu na potrzeby swojej pracy magisterskiej. Już wtedy mocno wgryzałam się w temat „człowieka w środowisku pracy”, a od tamtej chwili moja znajomość tej dziedziny psychologii tylko się poszerzyła.

Podobnie powinno być z Tobą. Jeśli poświęcisz należycie dużo czasu na ułożenie swojej drogi, ścieżki kariery, również nabierzesz pewności, że to to.

 

Wspomóż się narzędziami i pomocą specjalistów

Jestem zdania, że działając w ramach ważnego dla nas aspektu życia, warto abyśmy zasięgali opinii i wykorzystywali narzędzia, które mogą nas fachowo wspomóc. Dlatego właśnie podzieliłam się z Tobą przygotowanym przeze mnie audytem.  Jestem również gotowa na podzielenie się opracowanym przeze mnie kwestionariuszem, którego wyniki pozwolą Ci poznać Twoją całościową satysfakcję z życia zawodowego, ze wskazaniem również na jego poszczególne elementy.

Z krótszych form refleksji polecam Ci poświęcić 2 minuty swojego czasu na obejrzenie filmiku obrazującego test 12 pytań Gallupa, które w doskonały, zwięzły sposób pozwolą Ci zastanowić się nad swoją karierą.

A gdy już to wszystko zrobisz, idź krok dalej. Zaplanuj kolejne etapy swojego rozwoju, domknij plan. Potrzebujesz wsparcia? Zapraszam do kontaktu.